Základy efektivního využití počítače

E-learningový kurz v Moodlu, který uvede do prostředí počítačové sítě lékařské fakulty v Hradci Králové. Seznámí uživatele se základy efektivní práce v operačním systému Windows XP, ukáže jak používat Word i jinak než psací stroj. Pomůže s nastavením fakultní bezdrátové sítě.

Základy efektivního využití počítače je E-learningový kurz v systému Moodle, který je provozován na Lékařské fakultě v Hradci Králové.

• Cílem kurzu je seznámit uživatele s nízkou počítačovou gramotností s operačním systémem  Windows XP, který je používán na většině počítačů zapojených ve fakultní síti.
  • Krom vlastního prostředí Windows XP je v kurzu dále rozebíráno základní i pokročilé použití textového editoru Word z balíku MS Office 2003 na příkladu tvorby odborné publikace.
  • Pro usnadnění bezdrátového přístupu k Eduroamu, je v kurzu obsažen praktický návod.
  • Pokročilejším uživatelům mohou být užitečné odkazy na externí zdroje.

Pro přístup do kurzu využijte Váš fakultní login, klíč k zápisu je "IT1". Pokud fakultní login nemáte, přihlašte se jako host.

Klíčová slova: biofyzika, lékařská informatika - aplikace, publikace - vydávání, přístup k informacím, lékařská informatika, Windows XP, Word, odborná publikace, počítačová síť LFHK

autor: Tomáš Nosek | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 1.6.2009 | poslední úpravy: 28.6.2011
citace: Nosek Tomáš: Základy efektivního využití počítače. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 1.6.2009, poslední aktualizace 28.6.2011 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=11>. ISSN 1803-280X.