Echokardiografie, zátěžové testy

Přednáška pojednává o zobrazování srdce pomocí transtorakálního a transesofageálního ultrazvuku. Najdete zde vysvětlení, schémata i fotografie vyšetření běžného UZ, UZ s kontrastem, Dopplerovské zobrazení.

Přednáška pojednává o zobrazování srdce pomocí transtorakálního a transesofageálního ultrazvuku. Najdete zde vysvětlení, schémata i fotografie vyšetření běžného UZ, UZ s kontrastem, Dopplerovské zobrazení. Z patologií uvidíte mitrální stenózu, regurgitaci, zobrazení umělé chlopně, aortální regurgitaci, stenózu, vadu trikuspidální chlopně, zkratové vady (DSS, DSK), přítomnost trombu, vegetací, srdečních tumorů, hypertrofické kardiomyopatie.
V závěru je vysvětlené využití zátěžových testů v kardiologii.

Přílohy:
ppt Echokardiografie, zátěžové testy Stáhnout - Echokardiografie, zátěžové testyOtevřít v novém okně - Echokardiografie, zátěžové testy 1.10.2009 40.66 MB kdokoli Creative Commons License