Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Ing. Pavel Šiman, CSc.
siman(at)lfhk.cuni.cz
Ústav lékařské biochemie
Lékařská fakulta
telefon: 495816222
fax: 495512715
adresa: Šimkova 870
poštovní přihrádka 38
500 38 Hradec Králové 1
Česká Republika

Chromatografie

Materiál podává základní informace o jedné z moderních a často používaných separačních a analytických metod - o chromatografii. Pojednává o způsobech dělení jednotlivých technik dle fyzikálně-chemických principů, dle účelu a dle provedení a použité metodiky. Jednotlivé metody jsou ve svých základech jednoduše vysvětleny a je zmíněno i jejich praktické využití.

Kurz je úvodem ke studiu chromatografie. Obsahuje základní informace o této moderní separační a analytické technice, především se však snaží vysvětlit principy jednotlivých technik, se kterými se v praxi mohou setkat někteří absolventi lékařských fakult, zvláště pak ti, kteří budou pracovat v lékařském či farmaceutickém výzkumu.

html Chromatografie Přejít - ChromatografieOtevřít v novém okně - Chromatografie 10.3.2014 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: chromatografie, separační metody, analytika, preparace

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

doc. MUDr. Mičuda Stanislav, Ph.D.
Ústav farmakologie, Univerzita Karlova v Praze, Lékařská fakulta v Hradci Králové
telefon: +420 495 816 313
e-mail: micuda(at)lfhk.cuni.cz

Recenzenti

Miloš Hroch
Lékařské biochemie, Univerzita Karlova v Praze, Lékařská fakulta v Hradci Králové
telefon: 495816340
e-mail: HrochM(at)lfhk.cuni.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Pavel Šiman | pracoviště: Ústav lékařské biochemie | publikováno: 31.5.2014 | poslední úpravy: 18.5.2015
citace: Šiman Pavel: Chromatografie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 31.5.2014, poslední aktualizace 18.5.2015 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=63>. ISSN 1803-280X.