Pokud hledáte rádce v široké problematice medicíny a dostupný zdroj znalostí, Medscape Mobile by mohl být vaším řešením.

Medscape Mobile

Neuvěřitelné se stalo skutkem! Mám celou medicínu v mobilu. Kdysi jsem tuto databázi používal online ve službách jako začínající lékař a několikrát mi doslova zachránila pacienta. Nyní tým Medscape konečně vystihl, jak by měl vypadat e-learning v medicíně – rychlý, přesný, aktuální a dostupný. Funkční i bez připojení k Internetu a hlavně je zdarma. 

Informaci, kterou hledám, najdu většinou do minuty – doporučené postupy pro léčbu i výkony, informace o lécích, lékové interakce až pro třicet vložených léčiv.

Pokud máte k dispozici zařízení  s operačním systémem iOS (iPhone, iPad), BlackBerry či Andorid (existuje i ve verzi pro PC, která lze nainstalovat do Virtualboxu - návod zde). Osobně doporučuji tohoto pomocníka vyzkoušet.

Po instalaci je nutné se zdarma zaregistrovat (jestliže máte účet na bývalém severu eMedicine, pak stačí použít přihlašovací informace).

Jelikož je celý projekt v angličtině, pro jazykově méně zdatné starší kolegy či studenty by moha být pomocí pomocí např. služba Google Translate (jednotlačítkový překlad v prohlížeči Chrome) a webová podoba  projektu (pak ale jde o čistě on-line záležitost).

Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
 Medscape Mobile - skutečně funkční mobilní e-learning pro praxi 19.4.2011 kdokoli Creative Commons License
 Medscape Reference - on-line databáze 19.4.2011 kdokoli Creative Commons License

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko