Nitinol - příprava na praktická cvičení

Nitinol je slitina niklu a titanu, která se řadí mezi materiály s tvarovou pamětí. Pro své zvláštní vlastnosti jako např. tvarová paměť a superelasticita našel tento materiál uplatnění v četných oborech včetně medicíny.

Zde prezentovaný elektronický kurz  v systému Moodle slouží jako příprava k praktickým cvičením z lékařské biofyziky. Náplní kurzu je seznámit studenta s vlastnostmi nitinolu po stránce teoretické tak, aby byl následně schopen vyzkoušet a "ošahat" si získané poznatky i  v průběhu praktických cvičení.

Do kurzu vstupte jako host. Vstupní klíč pro kurz je: mefanet.

Klíčová slova: sltiny, biomedicínské a zubní materiály, biofyzika, vyučování, lékařství, Nitinol, Slitiny, Biomedickínské materiály, Praktická cvičení, Biofyzika

autor: Aleš Bezrouk, Tomáš Nosek, Josef Hanuš, Jiří Záhora | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 29.10.2010 | poslední úpravy: 10.1.2011
citace: Bezrouk Aleš, Tomáš Nosek, Josef Hanuš, Jiří Záhora: Nitinol - příprava na praktická cvičení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 29.10.2010, poslední aktualizace 10.1.2011 [cit. 2017-07-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=23>. ISSN 1803-280X.