Ultrazvuk - příprava na praktická cvičení

Ultrazvuk je jedna z mála vyšetřovacích metod, která je neinvazivní a v dnešní době může přinést obrovské množství cenných informací. Její použití není omezeno prakticky ničím na rozdíl od jiných zobrazovacích metod (CT, MRI).

Zde prezentovaný elektronický kurz v systému Moodle slouží jako příprava k praktickým cvičením z lékařské biofyziky. Náplní kurzu je seznámit studenta s použitím ultravuku jako vyšetřovací metody v klinické praxi  a objasnit teoretický základ této vyšetřovací metody.

Do kurzu se přihlašte jako host. Jako vstupní klíč použijte heslo: mefanet.

Klíčová slova: ultrazvuk, biofyzika, vyučování, lékařství, Ultrazvuk, biofyzika, praktická cvičení, Moodle, vyšetřovací metoda

autor: Aleš Bezrouk, Tomáš Nosek, Jiří Záhora, Josef Hanuš | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 1.11.2010 | poslední úpravy: 1.11.2010
citace: Bezrouk Aleš, Tomáš Nosek, Jiří Záhora, Josef Hanuš: Ultrazvuk - příprava na praktická cvičení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 1.11.2010, poslední aktualizace 1.11.2010 [cit. 2017-07-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=25>. ISSN 1803-280X.