Elektrická aktivita srdce, EKG, krevní tlak - příprava na praktická cvičení

Vyšetření elektrické aktivity srdce a krevního tlaku patří k základním a důležitým interním vyšetřením, která správně provedená mohou být klíčová při stanovení včasné diagnózy nejen invalidizujících a obávaných chorob jako je infarkt myokardu, ale i dalších onemocnění jako jsou např. arytmie, jejichž dlouhodobá prognóza je neméně závažná. Díky novým léčebným intervenčním postupům je při včasné diagnóze dnes možnost následky těchto závažných onemocnění minimalizovat.

Zde prezentovaný e-learningový kurz v systému Moodle si klade za cíl seznámit studenta s nejen s teoretickými základy vyšetřování EKG a krevního tlaku, ale připravit ho i na vlastní praktickou část měření při praktiku.

Do kurzu se přihlašte jako host. Jako vstupní klíč použijte heslo: mefanet.

html Elektrická aktivita srdce, EKG, krevní tlak - příprava na praktická cvičení Přejít - Elektrická aktivita srdce, EKG, krevní tlak - příprava na praktická cvičeníOtevřít v novém okně - Elektrická aktivita srdce, EKG, krevní tlak - příprava na praktická cvičení 12.3.2016 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: krevní tlak, elektrokardiografie, biofyzika, vyučování, lékařství, EKG, krevní tlak, měření, biofyzika, Moodle, praktická výuka, vyšetření

autor: Tomáš Nosek, Aleš Bezrouk, Josef Hanuš, Jiří Záhora | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 1.11.2010 | poslední úpravy: 1.11.2010
citace: Nosek Tomáš, Aleš Bezrouk, Josef Hanuš, Jiří Záhora: Elektrická aktivita srdce, EKG, krevní tlak - příprava na praktická cvičení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 1.11.2010, poslední aktualizace 1.11.2010 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=26>. ISSN 1803-280X.