Výpočetní tomografie - příprava na praktická cvičení

Výpočetní tomografie je jedna ze základních a nejužívanějších zobrazovacích metod používaných v klinické medicíně. Díky nárůstu výkonu výpočetní techniky se její možnosti stále zvětšují. Vzrůstá rychlost pořizování snímků za jednotku času a zvětšují se možnostmi propojení s jinými vyšetřovacími metodami.

Zde prezentovaný elektronický kurz v systému Moodle slouží jako příprava k praktickým cvičením z lékařské biofyziky. Náplní kurzu je seznámit studenta s principem funkce a možnostmi výpočetní tomografie. Zároveň je zařazen návod návod na vyzkoušení principu na modelu v rámci praktika.

Do kurzu je možné se přihlásit jako host. Jako vstupní klíč zadejte: mefanet.

Klíčová slova: tomografie rentgenová počítačová, biofyzika, vyučování, lékařství, výpočetní tomografie, CT, biofyzika, praktikcká cvičení, Moodle, vvyšetřovací metoda

autor: Tomáš Nosek, Aleš Bezrouk, Josef Hanuš, Jiří Záhora | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 1.11.2010 | poslední úpravy: 12.3.2016
citace: Nosek Tomáš, Aleš Bezrouk, Josef Hanuš, Jiří Záhora: Výpočetní tomografie - příprava na praktická cvičení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 1.11.2010, poslední aktualizace 12.3.2016 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=24>. ISSN 1803-280X.