Medscape Mobile - skutečně funkční mobilní e-learning pro praxi

Pokud hledáte rádce v široké problematice medicíny a dostupný zdroj znalostí, Medscape Mobile by mohl být vaším řešením.

Medscape Mobile

Neuvěřitelné se stalo skutkem! Mám celou medicínu v mobilu. Kdysi jsem tuto databázi používal online ve službách jako začínající lékař a několikrát mi doslova zachránila pacienta. Nyní tým Medscape konečně vystihl, jak by měl vypadat e-learning v medicíně – rychlý, přesný, aktuální a dostupný. Funkční i bez připojení k Internetu a hlavně je zdarma.

Informaci, kterou hledám, najdu většinou do minuty – doporučené postupy pro léčbu i výkony, informace o lécích, lékové interakce až pro třicet vložených léčiv.

Pokud máte k dispozici zařízení  s operačním systémem iOS (iPhone, iPad), BlackBerry či Andorid (existuje i ve verzi pro PC, která lze nainstalovat do Virtualboxu - návod zde). Osobně doporučuji tohoto pomocníka vyzkoušet.

Po instalaci je nutné se zdarma zaregistrovat (jestliže máte účet na bývalém severu eMedicine, pak stačí použít přihlašovací informace).

Jelikož je celý projekt v angličtině, pro jazykově méně zdatné starší kolegy či studenty by moha být pomocí pomocí např. služba Google Translate (jednotlačítkový překlad v prohlížeči Chrome) a webová podoba  projektu (pak ale jde o čistě on-line záležitost).

html Medscape Reference - on-line databáze Přejít - Medscape Reference - on-line databázeOtevřít v novém okně - Medscape Reference - on-line databáze 19.4.2011 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: výuka s pomocí počítače, lékařství, e-learning, mobilní e-learning, celoživotní vzdělávání, medicína

autor: Tomáš Nosek | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 19.4.2011 | poslední úpravy: 12.3.2016
citace: Nosek Tomáš: Medscape Mobile - skutečně funkční mobilní e-learning pro praxi. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 19.4.2011, poslední aktualizace 12.3.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=48>. ISSN 1803-280X.