Světelná mikroskopie - příprava na praktická cvičení

Mikroskopie je pravděpodobně nejstarší zobrazovací metodou. V dnešní době je dále zdokonalována a stále patří mezi nejdůležitější zobrazovací metody v medicíně.

Zde prezentovaný elektronický kurz v systému Moodle slouží jako příprava k praktickým cvičením z lékařské biofyziky. Náplní kurzu je seznámit studenta se světelnou mikroskopií tak, aby byl následně schopen vyzkoušet a "ošahat" si získané poznatky i v průběhu praktických cvičení.

Do kurzu vstupte jako host. Vstupní klíč pro kurz je: mefanet.

Klíčová slova: mikroskop, světelná mikroskopie, biofyzika, vyučování, lékařství, Mikroskop, Světelná mikroskopie, Praktická cvičení, Biofyzika

autor: Jiří Záhora, Tomáš Nosek, Josef Hanuš, Aleš Bezrouk | pracoviště: Ústav lékařské biofyziky | publikováno: 10.1.2011 | poslední úpravy: 10.1.2011
citace: Záhora Jiří, Tomáš Nosek, Josef Hanuš, Aleš Bezrouk: Světelná mikroskopie - příprava na praktická cvičení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty v Hradci Králové [online] 10.1.2011, poslední aktualizace 10.1.2011 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfhk.cuni.cz/clanky.php?aid=31>. ISSN 1803-280X.